TYM TE50

Cena brutto: 102 000.00 zł

Kontakt:

tel. 885 861 772

e-mail: h4@agroma.rzeszow.pl

TYM TE50 to mały ciągnik, który ze względu na swoją zwrotność świetnie sprawdza się w pracy w sadzie, winnicy czy ogrodzie. Może być również wykorzystywany w firmach świadczących usługi komunalne. Model TE50 to propozycja dla osób, które szukają niezawodnej maszyny.

DANE TECHNICZNE:
SILNIK
ProducentDAE – DONG
Moc49 KM / 2800 rpm
Maksymalny moment obrotowy155 Nm / 1700 rpm
WOM540 obr./min
Ilość cylindrów4
Pojemność2435 ccm
UKŁAD NAPĘDOWY
Przekładnamechaniczne
Ilość biegów9 / 3
Prędkość maksymalna23 km/h
Hamulcemechaniczne
UKŁAD HYDRAULICZNY
Wydajność pompy36,2 l/min
Ciśnienie maksymalne180 bar
Liczba gniazd hydrauliki zewnętrznej2, sterowane mechanicznie
Kategoria podnośnikaKat. II, oczkowe
Udźwig podnośnika1200 kg
Regulacja podnośnikamechaniczne, regulacja pozycyjna i siłowa
Układ sterujący ładowaczem (joystick i rozdzielacz)standard
Zaczepbelka polowa
WYMIARY (NA OGUMIENIU STANDARDOWYM)
Długość całkowita3280 mm
Szerokość całkowita1591 mm
Rozstaw osi1872 mm
Wysokość całkowita2590 mm
OGUMIENIE STANDARDOWE
Przednie280/70 R18
Tylne340/85 R28
KABINA
Wyposażeniefotel mechaniczny, ogrzewanie/wentylacja/klimatyzacja, radio CD/MP3, 2 reflektory robocze przód i tył

Silnik
Silnik producenta „DAE-DONG ”,który znajduję się w ścisłej czołówce światowych  producentów silników do maszyn rolniczych a także wielu innych. Model 4 cylindrowy o pojemności 2435ccm zastosowany w ciągnikach marki TYM to bardzo wydajne i oszczędne jednostki, które zamontowane są w modelach TE50.
 
Przekładnia
Zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę TYM to bardzo wszechstronna konstrukcja. Mechaniczna, synchronizowana  o 9 przełożeniach do przodu i 3 przełożeniach do tyłu. Umożliwia ciągnikowi osiągnięcie prędkości 28  km/h ale również zminimalizować prędokość do  
 
Przedni Most
Zastosowanie przekładni kontowej  w konstrukcji przedniego mostu umożliwia osiągniecie minimalnego promienia skrętu na poziomie 2950 mm bez użycia hamulca i nawet        2400mm z użyciem hamulca. A przekłada się to oczywiście na zwrotność i zwinność ciągnika co umożliwia lepsze manierowanie między budynkami przeszkodami a także pozwala zaoszczędzić czas paliwo i poprawić komfort prac polowych.
Tylny TUZ
Tylny podnośnik kat. II z końcówkami oczkowymi i jednym o udźwigu 1200kg. W pełni mechaniczny z pozycyjną regulacją głębokości pracy
 
Rozdzielacz Zewnętrzny
3-sekcyjny rozdzielacz zewnętrzny montowany standardowo w każdym modelu marki TYM, umożliwia nam zamontowania ładowacza czołowego lub przedniego TUZ-a bez konieczności zajmowania sekcji hydraulik zewnętrznej z tyłu lub ingerencji w konstrukcję ciągnik, a wyprowadzony w kabinie joystick sterujący, pozwala na łatwe sterowanie w zasięgu ręki. Rozdzielacz można również wykorzystać do rozbudowania ilość sekcji hydraulik zewnętrznej z tyłu w razie potrzeby.
Ergonomia
Ergonomia ciągnika kształtuje się na bardzo wysokim poziomie. Duża przestrzenna kabina zwiększa komfort fizyczny i psychiczny operator, komfortowy fotel amortyzowany mechanicznie (opcjonalnie może być amortyzowany pneumatycznie) poprawia warunki jazdy po nierównościach. Świetnie rozmieszczony panel kontrolny umożliwia łatwą i komfortową obsługę. Znajdująca się w sztandarowym wyposażeniu klimatyzacja poprawia warunki pracy w upalne dnia a ogrzewanie ciepłą atmosferę w zimne dni.
Kabina
Bardzo mocno przeszklona kabina poprawia widoczność przestrzeni wokół ciągnika co zdecydowanie poprawia warunki pracy ciągnikiem. Duże przeszklone drzwi umożliwiają łatwe wchodzenie do kabiny. Uchylny szyber dach pozwala wpuścić do kabiny trochę świeżego powierza.